top of page

Курси, самоосвіта, обмін досвідом

Уже доброю традицією у Ліцеї стало проведення творчої майстерні «Із вчительських бисаг». 07.02.2024 р. відбулася чергова інтерактивна зустріч, яка яскраво продемонструвала вміння педагогів у процесі співпраці інтегрувати різні навчальні предмети, форми і методи роботи.

Вихователь ГПД Гімбаровська М.П. та вчитель історії Голосова Н.М. презентували сторітелінг, як технологію створення власної історії та як спосіб передачі з її допомогою необхідної інформації. Використовуючи малюнковий матеріал, учасники майстер-класу створили цікаві оповідання, головних персонажів яких занурили у різноманітні ситуації. Педагоги змогли переконатися, що  сторітелінг є ефективним методом навчання дітей як у початковій, так і в старшій школі, оскільки є чудовим способом мотивації, який спонукає учнів до прояву ініціативи у навчанні, сприяє розвитку творчості, мислення та уяви.

У плідній співпраці вчитель трудового навчання Гринаш О.З. та вихователь дошкільного підрозділу Корабяк Г.І. втілили ідею реалізувати методичний прийом печворк в освітній процес, який можна використовувати на будь-яких етапах уроку. Завдання створити печворк із життєпису відомих педагогів отримали учасники майстер-класу та успішно з ним справилися, поєднавши інформаційні блоки у цілісну тематичну «картину». Цей методичний прийом дасть учням змогу розкритися особистісно та сприяє прагненню до самоосвіти і самовдосконалення.

Березюк Г. М., вчитель зарубіжної літератури, та Іватьо С. М., вчитель хімії та біології, організували воркшоп на тему "Любов: гармонія тіла і душі", упродовж якого учасники тренінгу активно працювали в командах, використовуючи Google-форми і платформу Zoom. Свою діяльність поєднали із жвавою фізкультхвилинкою, а на завершення поринули в авторську лірику  Галини Березюк. Воркшоп - цікавий підхід для розв'язання будь-якої навчальної проблеми неодмінно має бути у педагогічній скарбничці вчителя.

Яскраво було презентовано фішбоун як метод критичного мислення, візуалізації  проблемного питання та пошуку причинно-наслідкових зв'язків. Обговорювали тему емоційного вигорання-Burnout та способи подолання наслідків цього стану. Практичний психолог Мегес Р.Б. та вчитель англійської мови Попилевич Т.Р. залучили  педагогів до ефективного застосування дихальних технік, мандало-терапії, музичної терапії, арт-терапії та соціальних комунікативних зв'язків і переконливо довели, що ці методи є дієвими, адже сприяють зниженню рівня стресу, підвищенні психологічної стійкості та покращують загальний стан емоційного благополуччя.

Такі творчі майстерні допомагають учителям розкрити себе, практично застосувати нові технології та поділитися досвідом, який отримали в результаті підвищення кваліфікації та самоосвіти.

Screenshot_2.jpg
Screenshot_1.jpg
Screenshot_3.jpg
Screenshot_4.jpg
Screenshot_7.jpg
Screenshot_6.jpg

Зібратися разом – це початок,

триматися разом – це прогрес,

 працювати разом – це успіх.

 Генрі Форд

Удосконалення професійної компетентності вчителів щодо модернізації методів, засобів, форм організації освітнього процесу, сприяння обміну досвідом між педагогами, підвищення мотивації до саморозвитку та професійного зростання – такою була мета творчої майстерні «Із вчительських бисаг», яка відбулась 12.12.2023. «Цікавинками» із свого  педагогічного досвіду охоче поділились Кідиба О.Є., Матвіїв Т.Я., Матвіїв Н.Я., Горішна Г.В., Янцур В.В., Олійник Н.Я., Кузняк О.І., Шикоряк Г.І. Втілення задуму було досягнуто завдяки вмінню педагогів майстерно візуалізувати та ефективно застосувавши активні форми і прийоми, зробити зрозумілими і доступними такі поняття, як пітчинг, колаборація, геокешинг, фасилітація, що сприяють розвитку допитливості та пізнавальної активності, умінню спілкуватися і знаходити корисну інформацію, обговоренню та вирішенню складної проблеми без втрат часу. Такі тренінги спонукають учителів брати на себе ініціативу за власне навчання, ділитися своїми знаннями та досвідом, бути відкритими до нового, прогресивного.

IMG_20231212_151322.jpg
Screenshot_5.jpg
IMG_20231212_152701.jpg
IMG_20231212_151430.jpg

 Тема «СТОП дорослі. Цікаво не тільки дітям».

    Головне завдання НУШ – виховати інноватора та громадянина.

    Головна мета нас, вчителів– створити школу, в якій буде приємно і цікаво навчатись. Саме вчитель, є тим агентом змін сучасного освітнього простору, готовий до змін власного мислення, творчий та креативний. Йому під силу зі звичайною газетою провести фізкультхвилинку, привітатися з веселим паперовим чоловічком, мотузкою дістати побажання, а складні речі  передати через гру і розваги. 

 Обмінялися досвідом, підняли настрій, зарядили позитивом.            

      Любимо свою роботу.

Команда вчителів природничо-математичних дисциплін підготувала цікаву добірку методичних лайфхаків і презентувала їх колегам, використовуючи онлайн сервіси Thinglink, Classroomscreen, WordArt, віртуальну лабораторію Phet.Colorado. Створювали унікальний орнамент вишиванки, демонстували політ снаряду танка  "Leopard 2", релаксували під час музичної паузи і розбирали пріоритети власного життя за допомогою Тибетського тесту.

Усі присутні поповнили свої методичні скарбнички, окреслили плани співпраці, зарядились позитивом і оптимізмом. Було пізнавально, весело,  гамірно та різнобарвно.

Тема: 5 ключів до успіху:

- любов і турбота

- мужність і відвага

- стійкість і дух

- благодійність та пожертва

- допомога та підтримка

Кожна зупинка - це певні методики, які використовуються вчителями іноземної мови на уроках: 1) використання інноваційних технологій 2) нестандартні уроки 3) руханки 4) розвиток творчості, уяви та критичного мислення 5) інтерактивні методи навчання. Виконавши завдання на кожній зупинці, учасники отримали ключ до успіху.

Успіх = ПЕРЕМОГА 💙💛

Обмінялися досвідом, покреативили та зарядилися позитивом, зарядилися на Перемогу

Команда вчителів кафедри МО естетично-оздоровчого циклу ліцею № 38 ЛМР зуміли інтегрувати предмети мистецтва, музики, основ здоров’я та фізичної культури під час проведення форуму обміну досвідом серед педагогічної команди, що відбувся 18.05.23.  Педагоги продемонстрували як можна використовувати на будь-яких уроках веселі фізхвилинки, танцювальні рухи для перепочинку та коригувальну гімнастику із вправами для правильної постави і профілактики плоскостопості. Адже саме рух та вправи призводять  до покращення роботи мозку, відновлюють силу, знімають втому та напругу, тим самим  наповнюють  позитивними емоціями, піднімають  настрій та підвищують працездатність як учня так і вчителя під час освітнього процесу. Колеги отримали позитивний заряд емоцій та  гарні рекомендації: «Через гармонію руху до гармонійного життя!»

Сьогодні, 18 травня 2023 року,  кафедра предметів  суспільно-гуманітарного циклу продемонструвала командний дух, інноваційнійність і професійну ексклюзивність, узявши участь у роботі Форуму обміну досвідом.

Педагоги творчо працювали на майданчику «Платформа часу», повернувшись у минуле (1933-1947 рр.), і спробували поєднати його із сучасним та майбутнім. Вдало оперуючи історичними фактами, свідченнями очевидців, художніми та документальними творами, учасники проаналізували причини трагічних подій в історії та літературі. 

Капсула часу стала символом національної пам’яті для нащадків, щоб ніколи знову не повторилися і репресії української інтелігенції, і депортація кримських татар, і війна, яка сьогодні нищить Україну.

Земле моя знедолена,

Танком ворожим зорана,

Горем тяжким засіяна,

Кров’ю й сльозами вмита.

На полотнищі чорному

Кров розцвіла узорами…

Смутком людським й надією

Наша сорочка шита
                     (Галина Березюк,
         вчитель зарубіжної літератури).

Попри війну, епідемію, складні умови праці та навантаження, пов’язані з організацією освітнього процесу та забезпеченням якості освіти, педагоги Ліцею № 38 Львівської міської ради не лише віддано працюють на освітньому фронті, а й продовжують підвищувати свій фаховий рівень.

Круглий стіл (07.03.2023р.) щодо запитів педагогів про підвищення кваліфікації - це і корисне спілкування в колі однодумців, і активний обмін досвідом та ідеями з колегами, а для адміністрації ліцею – це створення мотиваційного осередку для невпинного професійного зростання учителів та вивчення запитів педагогів щодо підвищення кваліфікації. У результаті обговорень та дискусій педагоги дійшли висновків: Далі

IMG_20191204_150123.jpg

:))15.12.2022 у нашому ліцеї проведений майстер-клас «Педагогічні смаколики».
Без світла ,але з теплом у душі, без Інтернету, але з вогником у серці, в часі війни, але з вірою у Мир ми ділилилися педагогічними рецептами. Було :)) по вчительськи смачно

обмін досвілом.jpg
bottom of page