top of page

STEM - освіта

02.02.2023 року в рамках першої сесії (зимової) Всеукраїнської «STEM-школи – 2023» учні 8-А (вчитель фізики Максимович З. Ю.) та 2-А (класний керівник Кідиба О. Є.) класів презентували STEM-проєкт “Талісмани України”. Реалізуючи проєкт «Навчаючи учись» учні 8-го класу організували зустріч з Фізикою у ліцеївській STEM-майстерні. Через прості та яскраві досліди навчили молодших школярів як без світла зберегти тепло і освітити оселю. Власними руками виготовили ліхтарик-будиночок для практичного використання в укритті під час повітряних тривог та розрахували його вартість. Розпочали укладати карту-пазл України з тваринами-талісманами. 

InCollage_20230203_123755020.jpg
InCollage_20230203_122940018.jpg

13 травня 2023 року учні 9-Б класу ліцею №38 ЛМР - Драгініч Максим, Дигдалович Василь, Шаповал Назар, Наконечний Владислав разом із вчителем фізики Зоряною Максимович  взяли участь у «Науковому фестивалі OL».

Команда учнів провела майстер-клас для гостей фестивалю з конструювання літального апарату. Використовуючи  схему з розрахунками, картон, кольоровий папір, ножиці, клей, скотч, виготовили модель ракети Falcon 9 висотою 1,25 м з групи одноразових і частково багаторазових ракет-носіїв зі сімейства американської компанії SpaceX. Розповіли про її призначення, можливості, вартість збирання і запуску, зробили порівняння з іншими ракетами.

          Креативний підхід, належний рівень знань з фізики, чітка командна робота - це кроки, які дали можливість юним експериментаторам досягнути таких результатів.

1.jpg
1б.jpg

У ліцеї №38 ЛМР з 15.02.2021 р. по 19.02.2021 р. учні 2А класу разом з учителем Павлиною О.М. та асистентом вчителя Лучак Л.І. працювали над Stem-проєктом " Birds how they are "(Птахи як вони є).
Все почалося взимку, коли до нашого вікна прилетіли цікаві птахи з чудернацькими чубами. Це були омелюхи. Може вони голодні, а чим їх нагодувати?… А які ще птахи прилітають до нас?… А які відлітають від нас, чому? Хто відлітає дуже рано, а хто пізно? Як розрізнити пташок, адже деякі види можна розрізнити тільки за голосом. А чи всі пташки полохливі? Де пташці зручніше жити: в природі, чи в людей?… Щоразу у нас виникали нові і нові питання, відповіді на які, потрібно було шукати.

bottom of page