top of page

Національно-патріотичне виховання

2023-2024

21 листопада День Гідності та Свободи .

Цей день встановлено на честь початку двох історичних подій, під час яких українці продемонстрували свою гідність, європейськість і прагнення до свободи.

Сьогодні ми співчуваємо втратам всіх родин, які віддали своє життя за нашу свободу.

Слава Україні

1. День Гідності і Свободи.jpg
2. День Гідності і Свободи.jpg

Учні нашого ліцею взяли участь у загальноміському національно-патріотичному фестивалі «Все буде Україна».

Ми сильні! Ми переможемо!

1. Все буде Україна.jpg
2. Все буде Україна.jpg

2022-2023

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. 105 років минуло, а ми пам'ятаємо та шануємо наших Героїв., бо історія повторюється. І зараз захисники також виборюють нашу свободу від рук окупантів. Кожен українець знає, що таке сильний біль за свою націю...

під Крутами

          Слава Україні!

Вітаємо всіх українців із Днем Соборності! Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке символізує те, що ми всі - один народ і жоден ворог нас не зламає, жодні кордони не зможуть розділити нас. Давайте завжди пам'ятати про це!

Фото4.jpg

Білокоса... Холодна... Важка... І це не зима, а доля моєї України, моєї зболеної, але незламної Вкраїни! Я зігрію тебе, нене, теплом своїх долонь, тому й не страшна мені зима 2022, адже у моєму тілі генетично пульсує кров невинно замордованих голодом життів у 1932-1933 і не тільки...

В  день пам’яті жертв Голодоморів здобувачі освіти ліцею №38  долучились до загальнонаціональної акції «Запали свічку», а також до шкільної акції   «Бачити серцем»

Горіхова шкарлупа - це наша Батьківщина, вона є твердою та стійкою, незважаючи на важкі випробування нашого народу.

Ангел-це серце народу, який завжди зберігає світло всередині.

Пам'ятаємо, отже, ЖИВЕМО!!!

0-02-05-94d4a25c7cfbc64ee49dc0da2daadd816150b68361442577548e86a1f88368c5_7f07e17ffa882350.

Над будинком Верховної Ради України 4 вересня 1991 було піднято жовто-блакитний прапор.

Це був знаковий день для народу суверенної України.

Це був ковток свободи.  Жовто-блакитний прапор на будівлі найвищого законодавчого органу держави символізував початок нової епохи для нашої країни.

Будемо пам’ятати цей славний день і дякувати Господу Богу за те, що не позбавив народ розсудливості і здорового глузду, дав йому сил і терпіння, благословив його багатьма славними синами і доньками.

С л а в а   У к р а ї н і !!!
Вітаємо батьків та наших школярів з Днем знань✏️
Наші діти - майбутнє України, ми - надія і опора наших дітей. Міцності духу усім, миру, перемоги!!!
Все буде Україна UA!!!

2021-2022

Здобувачі освіти 4-В класу 21 лютого  2022 року долучились до вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні, виготовляючи колективний лепбук "Небесна сотня. Герої не вмирають" 

21 лютого  2022 року здобувачі освіти 6-А класу (кл.керівник Борейко Л.І.) вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні.

20.02.2022 День пам'яті героїв Небесної Сотні.
день єднання 2022.jpg
16.02.2022 р. День єднання.
Упродовж багатьох віків наш народ переживав злети й падіння,
славу й гніт, але дух спрямований був на одне – бути вільним.
Це найважливіше, що повинна цінувати людина, це необхідна
умова для повноцінного життя. Про це мріє кожен.
Не забуваймо і цінуймо нашу Батьківщину. Єдність, віра та сила
духу допоможуть нам стати  неподоланними у цей непростий час.
Слава Україні! Героям Слава!
14.02.2022 р. з учнями 10-11класів ліцею № 38 ЛМР на виконання наказу УО ДГП ЛМР № 47р від 01.02.2022 «Про організацію навчань із стрільби для учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Львівської МТГ», з метою виховання учнів у дусі поваги до українського війська, відповідального ставлення як громадян до обов’язку захисника України, формування у підростаючого покоління патріотичної свідомості та національної гідності, на базі ЗОШ № 92 було проведено навчальні стрільби (вч. Кузняк О.І.). Учні виконали по 8 пострілів: 3 для пристрілювання та 5 залікових. Жоден учень не набрав менше 35 залікових очок, а 62% учасників набрали від 45 до 50 балів. Дві дівчини показали найкращі результати, набравши 48 та 50 очок. Проведеними стрільбами учні залишились надзвичайно задоволеними, отримали багато позитивних емоцій як від процесу стрільби, так і від того, що стрільба була влучною. Вважаємо, що такі заходи є надзвичайно корисними для патріотичного виховання молоді, прищеплення їм поваги до українського війська та бажання стати у лави захисників України.
IMG_11560.jpg
26.01.2022 р. в ліцеї № 38 ЛМР у 9-Б класі, класний керівник Гринаш О.З,  був  проведений урок історичної пам'яті: "Крути: трагедія, подвиг, пам'ять". Події 29 січня 1918 року назавжди вкарбувалися в пам'ять поколінь українців. Відважні патріоти, які захищали  Україну під Крутами – справжні Герої, завдяки яким таки постала наша незалежність. Вони як і сучасні Герої, які міцно тримають нашу незалежність на своїх плечах, захищають  свою Батьківщину. Вони боролися, щоб ми перемогли! 
1.jpg

Сторінки нашої історії вкриті кров'ю і сльозами, вмиті дощами і розвіяні вітрами...  Скільки болю і страждань зазнала ти, Україно, як багато  синів і доньок втратила! Жодного разу, моя нене, ти не зазіхала на чуже і не бажала нікому зла! Твоя історія - це дорога болю і страждання. Чому? Чому гірких сторінок так багато?
Саме сьогодні, 29 січня 2022р., учні 8-Б класу ліцею 38 ЛМР під час виховної години, проведеної дистанційно,  згадували молодих вояків-студентів, які  цього дня 1918 року віддали своє життя за твою незалежність. У розквіті сил, натхнені любов'ю до тебе,  вони на вівтар поклали своє життя...
Моя Україно! Твоя історія - це мій біль, моя печаль, моя надія і...моя віра! Віра у завтрашній день, у мир і спокій, у єдність і виваженість мого народу, мудрість тих, хто зазіхає на нашу землю! Хай Господь береже кожного українця, щоб жодному з нас не довелося доводити свій патріотизм так, як це зробити хлопці під Крутами.
Живімо для України! Леліймо її у своєму серці! Творімо Україну разом!

MyCollages (3).jpg
10-А клас. Бій під Крутами став боєм за майбутнє України! Вічна слава Героям! Пам‘ятаємо про Крути
До дня вшанування пам'яті полеглих під Крутами здобувачі освіти 9-А класу дистанційно взяли участь у виховній годині "Крути 1918". Намагались усвідомити значимість тих реальних подій, мотивації, певних бажань і дій Героїв. Історія повторюється, якщо її не пам'ятати!
MyCollages (4).jpg
272414371_1857397487781220_7161931390027222752_n.jpg
21 січня 2022 року Гуменюк О.С. та учні 8-Б кл. говорили про дату, яка є в історії кожної нації, згадка про яку змушує в єдиному пориві битися мільйони сердець цілого народу....це День Соборності, що відзначається щорічно 22 січня....День, який символізує єдність земель України... це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі – це один народ і ніякі рубежі не зможуть нас розділити
Учнівський парламент ліцею № 38 ЛМР долучився до загальноміського челенджу до Дня Соборності України ланцюг цінностей
MyCollages (5).jpg
День Соборності України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, що символізує єдність українського народу. Учні 6-В класу разом з класним керівником Іватьо С.М. переглянули відеоролики про значення соборності для держави і людей, створили ланцюг єдності під синьо-жовтим стягом. Миру, добра і згуртованості тобі, Україно!
Учні 1-В класу дізналися про державне свято День Соборності України за допомогою технологій дистанційного навчання на уроці національно-патріотичного спрямування: «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг».
Під час уроку діти дізналися про важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії, як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. Діти з цікавістю дивилися відеоматеріал та з захопленням слухали розповідь вчительки, а на завершення намалювали малюночки.
19.02.2021 р. День пам'яті Героїв Небесної сотні
Українські Ангели  загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним. Жодного з нас події, що відбулися 7 років тому, не залишили байдужими. Спогади завжди житимуть у наших серцях……
«В єдності – сила!»…Ці слова стали гаслом для проведення 25-29 січня 2021 року виховних заходів у ліцеї №38 ЛМР присвячених Дню Соборності України. Проведено тематичні уроки, виховні години, бесіди, вікторини, перегляди документальних фільмів, арт-акції: «Україна – єдина країна». Старшокласниками створено фотоекспозицію. Учні молодших класів
взяли участь в акції: «Що для мене Україна?».
Відзначення Дня Соборності  виявило найщиріші почуття любові, поваги до своєї держави. Це свято нагадує нам, що у нас єдина держава і ми – єдиний народ! Пишаймося, що ми Українці!
bottom of page