top of page

Семінари

Круглий стіл «Різні можливості – рівні права: підсумки організації інклюзивного та індивідуального навчання  дітей з ООП»

30 травня 2023 року відбулося засідання круглого столу щодо підсумків роботи команди психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП. За круглим столом обговорювалися питання навчання і виховання дітей з особливими освітніми потребами, перспективи їх розвитку і можливості досягнути успіхів у житті. Директор Терешкевич С.В. наголосила на важливості командної роботи у процесі психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами та співпраці вчителів, асистентів вчителів і батьків, необхідності надання психологічної  підтримки та допомоги цій категорії дітей, важливості корекційного компоненту в роботі з  ними. Педагоги, які працюють в інклюзивних класах та з учнями, для яких організовано індивідуальну форму навчання, висвітлили досягнення дітей та їх труднощі, що виникають у процесі навчання, поділилися  досвідом їх подолання та способами встановлення ефективного контакту з родинами. Батьки, які були присутні на засіданні, відмітили важливість психолого-педагогічного супроводу дітей у часі воєнного стану. Практичний психолог Ангел Г.І. звернула увагу на те, що індивідуальний підхід, любов, розуміння, дружнє ставлення батьків, учителів та асистентів допомагає дітям відчути себе потрібними в сучасних умовах, адже так важливо вірити в них, в їхні можливості і звертати увагу на здібності дітей з ООП, а не на їхні проблеми.

Між усіма учасниками круглого столу відбувся конструктивний діалог, панували доброзичливий тон спілкування та прагнення до співпраці й взаєморозуміння. У підсумках засідання було накреслено орієнтовні траєкторії подальших дій команди психолого-педагогічного супроводу, визначено напрями та пріоритети навчальної та корекційно-розвиткової роботи з дітьми з ООП на наступний навчальний рік.

Screenshot_11 (1).png

01.06.2021 в ліцеї № 38 ЛМР проведено круглий стіл «Ми навчаємося не для школи, а для життя»  за участі дирекції закладу, педагогів та батьків.

       Терешкевич Світлана Василівна, директор ліцею, звернула увагу на те, що навчання за індивідуальною формою та в інклюзивних класах в системі загальної середньої освіти є однією з форм організації навчально-виховного процесу і впроваджується для забезпечення права рівного доступу до якісної освіти громадян на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей та обдарування, стану здоров’я.
      Сапрука Любов Степанівна,  заступник директора з навчально-виховної роботи, ознайомила присутніх, що згідно з вимогами Положення про індивідуальну форму навчання, «Порядку організації інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладів»,  у ліцеї організовано навчання на підставі заяв батьків, медичних документів та наказів директора. Для організації навчання складено навчальні плани на кожного учня відповідно до Типових навчальних планів, які затверджені директором. Розклад занять складено з урахуванням індивідуальних особливостей та стану здоров’я учнів та погоджено з батьками дітей. Оцінювання навчальних досягнень учнів здійснюється педагогічними працівниками відповідно до діючих нормативних документів Міністерства освіти і науки України. Програмний матеріал викладається згідно з календарним плануванням. Здійснюється постійний контроль індивідуальних навчальних досягнень учнів. Педагоги та асистенти учителя підготували інформацію про досягнення учнів та проведену роботу у 2020/2021 навчальному році. Практичний психолог Мегас Роксолана Богданівна здійснює психолого-педагогічний супровід за основними напрямами: корекційно-розвивальна робота, психологічний супровід навчального процесу.  А також надала індивідуальні рекомендації щодо роботи батьків з дітьми у літній період в умовах пандемії COVID-19.
Приділяється увага роботі з батьками учнів: проводяться бесіди, анкетування, консультації.
Батьки поділились своїми думками, проблемами і пересторогами та висловили подяку і бажання до подальшої співпраці.

1.bmp
2.jpg
bottom of page