Обмін досвідом
2023-2024
Хібукі допомагає нашим вихованцям пережити травматичні події пов'язані з війною. Це один із кращих інструментів подолання тривожного стану у дітей.
10.10.2023. На методоб’єднанні педагогів дошільного підрозділу було розглянуто питання організації освітнього процесу у 2023 – 2024 навчальному році. Акцентовано увагу на пріорітетних напрямах діяльності. Зокрема на організацію і підтримку безпечного освітнього простору, організацію освітнього процесу у різних форматах і подолання освітніх втрат, педагогічну взаємодію з дітьми, зокрема з дітьми з особливими освітніми потребами, партнерство у співпраці з батьками або законними представниками дітей, організаційно - методичну підтримку керівників і педагогів ЗДО. організацію в нових умовах атестації педагогічних працівників.
04.09.2023 у дошкільному підрозділі ліцею 38 ЛМР відбулись батьківські збори. Було розглянуто питання адаптації, підготовки до школи, виконано творчі вправи та завдання щодо вирішення проблемних ситуацій у вихованні дішкільнят.
2022-2023
Вихователь Корабяк Г.І. ознайомила колег із сучасними підходами щодо використання гри як провідного ефективного інструменту в організації освітньої роботи в ЗДО, як домінанти освітнього напрямку в роботі з дітьми. Презентувала специфіку організації сучасних дидактичних ігор з використанням нетрадиційного обладнання, колективних будівельних і рухливих занять.
:))15.12.2022 у нашому ліцеї проведений майстер-клас «Педагогічні смаколики».
Без світла ,але з теплом у душі, без Інтернету, але з вогником у серці, в часі війни, але з вірою у Мир ми ділилилися педагогічними рецептами. Було :)) по вчительськи смачно
2021-2022
17.02.2022р. У дошкільному підрозділі ліцею 38 ЛМР продовжується реалізація проекту «Корисне харчування». Організувавши методичну майстерню, педагоги презентували текстовий, музичний та ігровий матеріал для використання в роботі щодо швидшої адаптації вихованців до змін у харчуванні. Харчуймося смачно і поживно!
09.02.2022р. Вихователь- методист Кушнірчук Н.Й організувала круглий стіл на тему: «Впровадження реформи харчування».
Було розлянуто такі питання.
- Харчування дошкільників за кордоном (Вихователі Лесько О.М, Крілик М. В.)
- Думки батьків щодо змін у харчуванні дітей (Вихователі Карабаник Ю.А, Корабяк Г.В.)
- Суть реформи харчування в цифрах і фактах ( Медсестра Семераз М.Б.)
- З досвіду роботи (Вихователі Качмар О.Б, Лозова І.М.)
Директор ліцею Терешкевич С.В. надала важливу інформацію щодо матеріального забезпечення реалізації змін у харчуванні дітей. Шляхом обговорення і дискусій учасники круглого столу визначили сильні і слабкі сторони змін у харчуванні, накреслили шляхи якнайшвидшої адаптації вихованців до нового меню. З метою просвітницької роботи заплановано провести збори, на яких інформувати батьків, як організувати збалансоване, здорове харчування вдома. Також педагоги налаштовані створити навчально- дидактичний матеріал на тему корисного харчування.
11.01. 2022року вихователь старшої групи «Метелики» Качмар Оксана Богданівна ознайомила колег з інформацією отриманою на курсах підвищення кваліфікацї у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників. Цікаво і змістовно рзповіла про оновлення ігрових осередків, методику впровадження і дотримання правил групи, проведення ранкових зустрічей. Звернула увагу на те, що особливу атмосферу в груповій кімнаті допоможуть створити барвисті стіни, м‘які, затишні меблі, зони для ігор, занять і відпочинку.
Також Оксана Богданівна інфомувала педагогів про інтернет ресурси для дошкілля.
03.09. 2021 р. відбулось обговорення Базового компоненту дошкільної освіти (БКДО) – державного стандарту, якого мають дотримуватись всі заклади дошкільної освіти країни. Суть оновленого БКДО полягає у поєднанні сильних сторін української дошкільної освіти з вимогами часу. Вихователі отримали розуміння того, як розвивати дитину, щоб вона досягла потрібних компетентностей. Особливу увагу було приділено змінам в освітньому напрямі «Дитина в соціумі», а також ролі сім’ї у формуванні ціннісних орієнтацій дитини.
Згідно постанови головного державного санітарного лікаря України від 25.08.2021р. №8 сестра медична Семераз М.Б. провела інструктаж щодо протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).
2020-2021
10.02.21 р. у ліцеї №38 ЛМР проведено круглий стіл на тему: « Розвиток дослідницьких здібностей у старших дошкільників»
STREAM – освіта передбачає реалізацію завдань, націлених на розвиток інженерного мислення. Дослідницька діяльність за різними напрями цієї методики визнана джерелом розвитку сенсорних інтелектуальних і творчих здібностей дошкільників.
Вихователь старшої групи «Ангелятко» Крілик М.В. ознайомила колег із важливістю створення STREАM осередків у закладі дошкільної освіти, про добірку інтегрованих занять, під час яких у дітей формується критичне, продуктивне мислення, демонструється оригінальність інтегрованих рішень, використовуються набуті знання на практиці.
05.02. 2021 р. у ліцеї №38 ЛМР проведено майстер-клас на тему: «Використання нетрадиційних матеріалів в образотворчій діяльності»
Ліплення – це не тільки задоволення, а й праця, дослідження і пізнання. З давніх давен люди створювали з солоного тіста іграшки, обереги для дітей і всієї родини. Зараз ліплення вважається одним із видів арт - терапії.
Вихователь молодшої групи «Метелики» Качмар О.Б. поділилась з колегами, як може бути використане ліплення із солоного тіста в процесі життєдіяльності дошкільників. Провела майстер клас із виготовлення жайворонків. Вихователька переконана, що працювати із солоним тістом цікаво, зручно і безпечно
29.12.2020р. у ліцеї №38 ЛМР проведено круглий стіл на тему: «Навчання дітей з особливими освітніми потребами
в інклюзивному середовищі»
Завдяки впровадженню інклюзивного навчання, діти з особливими освітніми потребами мають змогу відвідувати шкільні та дошкільні заклади. Педагоги повинні бути готовими до роботи з особливими дітьми. Однією з умов успішного розвитку дитини є компетентність фахівців і злагодженість їхньої роботи.
Асистент вихователя Карабаник Ю.А. ознайомила колег з особливостями навчально – виховного процесу в інклюзивній групі. Наголосила, що інклюзія – це робота з усіма дітьми незалежно від особливостей їх розвитку, що успіх в роботі полягає у командному підході, залученню до навчання і виховання дітей педагогів, батьків та спеціалістів.
02.09.2020р. у ліцеї №38 ЛМР проведено тренінг на тему: «Удосконалення роботи ЗДО в умовах карантину».
Працівники дошкільної освіти опинились в епіцентрі складної ситуації, яка зумовлена пандемією COVID-19.
Найретельніше виконання протоколів під час пандемії не дає гарантій убезпечення від зараження коронавірусною хворобою. Відсутність можливості дистанційної взаємодії – це лише одна з проблем, з якими стикаються працівники закладів дошкільної освіти. Тому важливо забезпечити всі необхідні заходи у боротьбі з COVID – 19.
Медсестра Семераз М.Б. нагалосила на важливості чіткого виконання вимог протоколу щодо убезпечення від захворювання на коронавірусну хворобу, зокрема, про правильне використання маски, обробку рук дітей і персоналу антисептиками, ретельну обробку поверхонь, про відповідальне ставлення працівників до власного здоров’я та здоров’я оточуючих.